Kuruluş
Akdeniz Bölgesi’nin kaliteli inşaat deyince akla gelen firması Körfez, 1982 yıllarında “hayal ettiklerinizi gerçekleştirelim” idealiyle Fethiye’de kurulmuştur.

Müşterilerinin çözümlerine ilişkin ihtiyaç ve beklentilerini güvenilir, profesyonel kadro, kalıcı ve yenilikçi bir işbirliğiyle karşılamak ve en yüksek katma değeri almalarını sağlamak hedefiyle Körfez Grup, Yol ve inşaat sektörünün lider oyuncularından biri olma hedefini sürdürmeye devam etmektedir. Müşterileri için yarattığı değeri sürekli artırarak, onların gereksinimleri doğrultusunda özel çözümler üretmektedir.

Haritacılık ve Mühendislik
Grubun ilk firması haritacılık ve mühendislikte kendi “know how” birikimini oluşturarak, sektörün aranılan ve tercih edilen firması olmuştur. Bu birikimle, uçak dahil komple ekipmanlarıyla fotogrametri ve harita uygulamaları yapılmaktadır.

Körfez, uzmanlık alanlarına zaman içinde yapı ve yol mühendisliği dallarını da ekleyerek kapsamlı bir mühendislik şirketi haline gelmiştir.

İnşaat
Grubun lokomotif firması, takip eden yıllarda üstlendiği çok sayıdaki bina ve inşaatları, çeşitli iş merkezleri, oteller, içme suyu-kanalizasyon gibi altyapı projeleri ile birlikte, son yıllarda yol inşaatları ve daha birçok projeye imza atarak, bölgemiz ekonomisinin gelişmesinde ciddi katkıları olmuştur.

İnşaat işlerinin gerçekleştirilmesindeki başarının anahtarı bizce, teknik kapasite ve makina parkının yeterli olmasıdır. Körfez, bunun farkında olarak, sahip olduğu tesisler (kırma, beton ve asfalt) ve makina parkı ile çalışmaları arasında çok güzel bir ahenk oluşturmuştur.

Kalite

Haritacılık ve mühendislik hizmetleriyle, değişik bina-yol inşaatlarındaki başarılı çalışmalarıyla sektörde 30 yılı geride bırakmaya hazırlanan Körfez Grup, ISO 9001 belgesi ile zaten başından beri uygulamış olduğu kalite anlayışını belgelemiştir.

Menü